CARITAS - spotkanie z bezdomnymi - Bydgoszcz


Caritas Diecezji Bydgoskiej od wielu lat prowadzi wiele działań mających na celu wsparcie bezdomnych, ubogich i samotnych i poprawę ich trudnego codziennego życia. Te działania są szczególnie ważne w okresie jesienno zimowym kiedy jest ciemniej i zimniej. 

Mam olbrzymią satysfakcję, że wspólnie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Adamem Joppkiem i jego podopiecznymi z Fundacji "Wielka Rodzina" możemy dołożyć przysłowiowe "trzy grosze".

W trakcie prelekcji przeprowadzonej przez kom. Adama Kumkowskiego z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy osoby bezdomne i samotne uzyskały informacje o zagrożeniach wynikających ze spadku  temperatur w okresie zimowym i zaletach posiadania przy sobie wypełnionej tzw. „Koperty życia”.

Podczas spotkania zaprezentowano kurtko-śpiwory od firmy Volcano z Osielska, które wraz kocami zebranymi podczas akcji "Ciepły koc - ratuje życie” zorganizowanej przez Fundację Wielka Rodzina przekazano dla podopiecznych Centrum Pomocy "Betlejem".

A dla nas to kolejna okazja, żeby opowiedzieć jak ważne jest noszenie odblasków i bycie widocznym po zmierzchu.

Pamiętajmy o tym, że każdy bezdomny ma swoją własną, smutną historię, jednak bez względu na wszystko, szczególnie w sezonie zimowym, potrzebuje pomocy.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]