BĄDŹMY RAZEM 2019 - rodzinny festyn Caritasu - Bydgoszcz


To był jubileuszowy X festyn rodzinny "Bądźmy razem" organizowany przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. 

 

Korzystanie w pełni ze wszystkich atrakcji, spożycia przygotowanego posiłku, słodkości, a także otrzymanie paczki, umożliwiały darmowe karnety!

Na zgromadzone dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez partnerów imprezy, do których należą m.in. Family Park, RoboProjekt, JumpinPlace, Klub Speedrowerowy Mustang czy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Swoje niespodzianki dla dzieci przygotowali też m.in policajnci, strażnicy miejscy, terytorialsi, żołnierze z 1. Brygady Logistycznej i strażacy. Oprócz tego były występy artystyczne (także osób niepełnosprawnych czy początkującego chóru Caritas), loteria z nagrodami, stanowiska służb mundurowych, pitbike, motocykle crossowe, stanowiska organizacji państwowych, pomocowych i profilaktycznych.

I my tam byliśmy. Tym razem "robiliśmy w śmieciach". Nie, że grzebaliśmy w śmieciach. Promowaliśmy recykling i pokazywaliśmy jak z nakrętek od butelek zrobić np. kwiatki. Dzieci samodzielnie układały z nakrętek swoje własne wzory, które my sklejaliśmy w całość. Kwiatków było oczywiście najwięcej, ale zrobiliśmy też pistolet z celownikiem, gąsienicę, motylka i jamnika. Wielu rodziców było zaskoczonych i obiecywało dzieciom wspólne klejenie po powrocie do domu.

Dla nas to wielka satysfakcja, że zostaliśmy zaproszeni i mogliśmy kolejny raz uczestniczyć w tym wyjątkowym evencie. Świetna zabawa, ale też ekologiczna edukacja. Oby takich akcji więcej.

 

Jak zwykle przy produkcji wykorzystałem pistolet i klej na gorąco firmy Best-Pol.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]