WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY - wyścig - Bydgoszcz


Kolejna, już 15 edycja "Steru na Bydgoszcz", przygotowana i zorganizowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy za nami.

 

 

 

Jubileuszowy, bo już 15 Wielki Wyścig Butelkowy odbył się dzięki wsparciu wielu firm i instytucji. Wielkie podziękowania :)

Sponsorzy Wielkiego Wyścigu Butelkowego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjaciele Wielkiego Wyścigu Butelkowego

 

 

 

 

To już tradycyja, że razem z Wyścigiem odbyły się dodatkowe konkursy: 

Firma Fale Loki Koki ufundowała dla wszystkich startujących uczestników zestawy kosmetyczne a Muzeum Mydła i Historii Brudu wyprodukowane specjalnie na tą okazję bydgoskie mydła. 


Dla pierwszych 3 zespołów puchary i zestawy gadżetów ufundował Urząd Miasta Bydgoszcz

 

 

Wszystkie startujące zespoły otrzymały też pamiątkowe dyplomy oraz nietypowe, bo recyklingowe puchary, na "produkcję" których materiał przekazała firma Termofloor.

 

 

Wszystkie startujące zespoły do budowy swoich butelkowych arcydzieł wykorzystały butelki z odzysku. Bo Wielki Wyścig Butelkowy to nie tylko zabawa i rywalizacja. Chcemy przy okazji zwrócić uwagę na problemy z zaśmiecaniem naszego wspólnego środowiska. Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili a w szczególności tym, którzy zorganizowali zbiórkę butelek.

 

 

W tym roku wspólnie ze "Sterem na Bydgoszcz" Wielki Wyścig Butelkowy obchodził mały jubileusz. To już była 15 edycja obu wyjątkowych wydarzeń, które wpisały się na stałe w "krajobraz" Bydgoszczy. 

Warto przypomnieć, że wszystkie startujące zespoły otrzymują od organizatora te same materiały, czyli puste plastikowe butelki, taśmę klejącą i folię stretch i co ważne tą samą ich ilość. Samodzielnie projektują i budują łodzie , na których później się ścigają. Ale Wyścig to nie tylko wspaniała zabawa. To również budowanie ducha zespołowego podczas budowy i samego Wyścigu, uruchomienie wielkich pokładów kreatywności i pomysłowości przy budowaniu łodzi, no i oczywiście sama rywalizacja podczas Wyścigu. Ale chcemy też przy okazji zwrócić uwagę na problemy trapiące naszą cywilizację związane z zanieczyszczaniem naszego środowiska używając do budowy łodzi butelek z odzysku.

 

Myślałem, że mimo upływu tylu lat nic nas jiuż nie zaskoczy, ale okazuje się, że moja bujna wyobraźnia nie dorasta do pięt wyobraźni i pomysłowości budowniczych łodzi. I mam nadzieję, że tak samo będzie w następnych latach.

 

Walka na dystansie była jak zwykle bardzo zacięta, choć kilka ekip miało poważne problemy z dotarciem do mety, ale w końcu chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. I tego możemy być pewni widząc zmęczone, ale uśmiechnięte twarze na mecie Wyścigu. 

 

A tak wygląda ostateczna klasyfikacja:

 1. La Mare Houseboats
 2. Vossloh Cogifer
 3. Telefonika Kable
 4. PTTK "Szlak Brdy"
 5. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
 6. Remondis Bydgoszcz
 7. Belma AS
 8. Fort Polska
 9. Fundacja PVE Dobra Energia
 10. BudżetŁódka KPUW
 11. Muzeum Kanału Bydgoskiego
 12. Unilever Bydgoszcz
 13. Festiwal Podróżnicy
 14. Stowarzyszenie ASPI
 15. Projekt Zabytek
 16. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Budowlani"
 17. Harcerze "Forward"
 

 

Nad bezpieczeństwem wszystkich startujących zespołów czuwało jak zwykle nieocenione WOPR.

 

Są z nami prawie od początku i wspierają nas logistycznie:

 


Oglądając tegoroczne relacje, przypomnijcie sobie jak to było w latach poprzednich: 202320222021, 2019201820172016, 201520142013201220112010 i 2009.

 


Również wielkie podziękowania dla firm i instytucji, które pomogły nam przy organizacji:

 

 

 

 

 

 

 

Chciałbym też bardzo gorąco podziękować wszystkim "bezimiennym", którzy na różnych etapach pomagali nam w zrealizowaniu tego wyjątkowego projektu. Przede wszystkim ekipie z Wydziału Promocji UM Bydgoszcz.

Jak zwykle po miesiącach przygotowań jesteśmy zmęczeni, ale równie szczęśliwi. Szczególnie gdy widzimy uśmiechy na twarzach ekip startujących w Wyścigu i wszystkich, którzy im kibicowali. Dla takich chwil warto to robić.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku  


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]