UTP - rozpoczęcie nowego roku akademickiego - Bydgoszcz


W życiu wielu młodych ludzi rozpoczyna się kolejny, bardzo ważny etap ich życia - podjęcie studiów. Te kilka lat spędzone na nauce i zbieraniu nowych doświadczeń w znacznym stopniu będą rzutować na ich przyszłość. I tą prywatną i tą zawodową.

Dzięki uprzejmości Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy mieliśmy okazję uczestniczyć w inauguracji nowego roku akademickiego.

Ci młodzi ludzie będą kształtować swoją przyszłość, ale również swoje szeroko rozumiane środowisko. I to był powód naszej "wizyty". Wykorzystując wcześniejsze doświadczenia z akcji promujących recykling i powtórne wykorzystanie przysłowiowych śmieci zaprezentowaliśmy nasze 3 nietypowe fotele zrobione z plastikowych butelek, tektury i rolek od folii stretch. I mimo, że wszystkie służą do siedzenia, to jednak różnią się od siebie kształtem i rodzajem materiału z jakiego zostały wykonane. Bardzo podobnie jest z wiedzą, którą zdobywamy np.na studiach. Czy i w jakim stopniu będziemy chcieli czy potrafili ją wykorzystać, zależy już od nas samych. Tak samo od nas wszystkich zależy jak za parę, czy paręnaście lat będzie wyglądało środowisko, w którym żyjemy. Czy zniszczymy i zaśmiecimy je bezpowrotnie? Czy zwierzęta i przyrodę będziemy oglądać tylko na zdjęciach i filmach dokumentalnych? Czy zamiast w morzu będziemy kąpać się tylko w wannie? Co zostawimy po sobie przyszłym pokoleniom?

Wykorzystajmy naszą wiedzę i doświadczenia do budowania lepszego jutra 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]