TOOL FAIR MALTA - międzynarodowe spotkanie - Malta


Po dwóch tygodniach po moim powrocie z rocznego pobytu we Włoszech, który odbyłam w ramach programu Wolontariatu Europejskiego (EVS – European Voluntary Service)* wyruszyłam na (domniemanie) słoneczną Maltę. 

Było to już drugie w moim życiu spotkanie Tool Fair – spotkanie trenerów i członków organizacji pozarządowych z państw europejskich, Bałkanów oraz świata arabskiego, mające na celu prezentację i wymianę narzędzi do pracy z młodzieżą. Tegorocznym tematem XI edycji Tool Fair #ReadyfortheRoad była inkluzja i solidarność mniejszościowych grup społecznych oraz imigrantów i uchodźców wraz promowaniem aktywnej postawy w społeczeństwie. Było nas 88 uczestników z 36 krajów, 26 warsztatów prowadzonych przez samych uczestników, długie dni pracy i nieprzespane długie noce z powodu anomalii pogodowych i dzikich sztormów na Morzu Śródziemnomorskim. 

W tym roku byłam nie tylko uczestnikiem spotkania (i to już nie najmłodszym jak trzy lata temu), ale i prowadzącą warsztat. Miałam okazję zaprezentować zestaw kart komunikacyjnych Tell Your Story (więcej na http://www.tellyourstorycards.com/) zaprojektowanych przez naszą drogą znajomą z Łotwy. Prowadzenie warsztatu nie było jedyną presją jaką miałam podczas spotkania. Inną była obawa, żeby nikogo nie pominąć, z każdym zamienić parę słów, dopytać się różnych rzeczy, podzielić się wiedzą z innymi i wiedzę od innych posiąść, zawiązać znajomości, które mogłyby zaowocować wspólnymi ciekawymi projektami w przyszłości oraz zwiedzić chociaż kawałek Malty. I wierzcie lub nie, z czystym sercem mogę powiedzieć, że udało mi się to wszystko! Aktywne cztery dni pozostawiły niedosyt i sprawiły, że już nie mogę się doczekać XII Tool Fair’a za rok! 

Helena   

 


*poprzednie wpisy o moim projekcie EVS na:
https://www.y4u.pl/index.php?lang=pl&dir=news_show&news_id=305&name=EVS+-+Helena+w+Italii+-+Bergamo+%252F+W%C5%82ochy oraz https://www.y4u.pl/index.php?lang=pl&dir=news_show&news_id=317&name=EVS+-+Helena+w+po%C5%82owie+swojej+w%C5%82oskiej+przygody+-+Bergamo+%252F+W%C5%82ochy

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]