SZKOŁA PODSTAWOWA - warsztaty "korkowe"- Strzelce Górne


Zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych, żeby przeprowadzić warsztaty eko.

 

Ale nie chcieliśmy, żeby były to kolejne nudne zajęcia dla dzieciaków. Dlatego udaliśmy się tam "wyposażeni" w korki od wina, pistolet z klejem na gorąco i odrobiną różnych ozdóbek. Wykorzystaliśmy fakt, że zbiża się Wielkanoc i zaproponowaliśmy wykonanie własnych ozdób świątecznych a konkretnie zajączków wielkanocnych właśnie z korków. Była to też świetna okazja, żeby przypomnieć dzieciom jak ważna jest ochrona środowiska i segregacja odpadów. Od kilku lat prowadzimy akcję #DrugieŻycieŚmieci i "produkujemy" różności z przysłowiowych śmieci namawiając wszystkich do spróbowania własnych sił w tym temacie.

Dzieci wykazały się wielką wyobraźnią i kreatywnością. Powstało wiele wyjątkowych a czasem zaskakujących wzorów. I co najlepsze, wszyscy mieli na początku takie same korki, ale efekty końcowe były zupełnie inne. 

Była to dla nas olbrzymia satysfakcja patrząc na zaangażowanie dzieci i ich własnoręcznie wykonane małe arcydzieła. Cieszymy się, że część z nich zapowiedziała kontynuowanie prac po powrocie do domu. I w takich momentach uśmiechy na twarzach dzieci zawsze  stanowią największą nagrodę.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]