RECREATION: GAME-RECREATION - wymiana młodzieżowa - Marmande / Francja


Międzynarodowa wymiana młodzieżowa odbyła się w dniach 15-23 lipca 2009 w Marmande, we Francji. Uczestniczyły w niej ekipy z Włoch, Portugalii, Francji i Polski. Jej tytuł: Récréation: jeux crée (récréation: game-creation).

Zadaniem każdej grupy było przygotowanie, zaprezentowanie pozostałym uczestnikom i nauczenie ich tradycyjnych gier oraz zajęć artystycznych charakterystycznych dla danego kraju. Okazało się to nie tak proste jak myśleliśmy na początku, więc podeszliśmy do tematu dość … kreatywnie. Wymyśliliśmy i wyprodukowaliśmy własne gry planszowe a jako zajęcia artystyczne zaproponowaliśmy orgiami i tulipany oraz rysowanie węglem plakatów opowiadających o naszych przeżyciach podczas wymiany. Olbrzymim wyzwaniem okazało się przygotowanie polskiej kolacji dla uczestników wymiany. Kilka razy zmienialiśmy koncepcję, bo okazało się, że nie mamy odpowiednich produktów. Były też problemy ze sprzętem, bo 20 kg ziemniaków tarkowaliśmy ręczną tarką o wymiarach 5 x 5cm! Może nie wszystko nam się udało ale Polak potrafi i co najważniejsze wszyscy przeżyli.

Największymi hitami było spanie na trybunach stadionu i „tak tak shower”!

Ale i tak największym skarbem pozostaną nasi przyjaciele, których tam poznaliśmy!

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]