ONCE UPON A TIME - wymiana młodzieżowa - Marmande / Francja


Wcale nie tak dawno jak sugerowałby tytuł, bo właśnie wczoraj zakończyła się kolejna i znowu udana wymiana. Udana, bo odbyła się w naszym ulubionym miejscu, czyli w Marmande, we Francji.

Tym razem temat był bardzo wymagający, bo mieliśmy zbudować nowe społeczeństwo. Bardzo nam w tym pomogły ciekawe warsztaty. Uczestnicy z Francji, Portugalii oraz Polski mieszkając i pracując razem przez 8 dni uczyli się trudnej sztuki współpracy, znajdowania kompromisu, umiejętności słuchania oraz otwartości na inne pomysły. Szczególnie trudne okazało się to w trakcie warsztatów "Rakieta". Także bardzo ciekawym doświadczeniem była opowieść o Abigael z jej zaskakującymi zwrotami akcji.

Uczestnicy podzieleni na grupy byli odpowiedzialni za sprzątanie, pomoc w przygotowywaniu posiłków oraz utrzymywanie czystości.

Zwiedzanie Marmande, wycieczka nad jezioro i wspinanie się na drzewa oraz przejazd na linie o długości 250 m nad taflą jeziora, wiele ciekawych energizerów, gry dla niepełnosprawnych, HUBA SHOWER czyli  wielka bitwa wodna, wspaniały wieczór interkulturowy oraz niezapomniane Farewell Party to tylko część kolejnych wspaniałych atrakcji jakie zafundowali nam organizatorzy przy współpracy z uczestnikami.

Nie było zbyt wiele czasu na odpoczynek i wróciliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, że tyle udało nam się wspólnie osiągnąć.

Emocje podczas pożegnania były wielkie i pokazały jak silne przyjaźnie nawiązały się w trakcie tych zaledwie kilku dni.

Dziękujemy przyjaciele i do zobaczenia ...

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]