ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja akcji - Wałbrzych


Wałbrzych był już 21 miastem w Polsce, w którym wspólnie z partnerami tej akcji przekonywaliśmy i przekonywać będziemy, że warto nosić odblaski. Ale Wałbrzych to też dla nas wyjątkowe i nowe doświadczenie, bo po raz pierwszy nie mogliśmy wykorzystać do promocji naszych działań autobusu. Ale nasz pomysł na tyle spodobał się władzom miasta, że zaproponowały możliwość wykorzystania Citylightów, które przez 6 miesięcy będą prezentowane na przystankach komunikacji miejskiej.

Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zorganizowaliśmi w ratuszu konferencję prasową połączoną z prezentacją tej wyjątkowej akcji, a której gospodarzami byli prezydent Roman Szełemej i zastępca prezydenta Sylwia Bielawska.

 

Bardzo cieszymy się też ze współpracy z miejscową Policją i Strażą Miejską, bo to te instytucje wykonują na codzienną trudną robotę tłumacząc mieszkańcom różne aspekty szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym konieczność bycia widocznym po zmierzchu.

 

Temat bezpieczeństwa wypływa szczególnie przy okazji kolejnej tragedii na drodze. I tu przypomina mi się nasze stare przysłowie "mądry Polak po szkodzie". Tylko dlaczego ten przysłowiowy Polak nie może być mądry przed szkodą. Niestety bardzo trudno przełamać pewne stereotypy i przyzwyczajenia ludzi. Codzienniie słyszę, że "nas to nie dotyczy", "wszędzie jeżdzę samochodem", "nie chodzę po ciemku" i  wiele innych, czasem bezsensownych argumentów.

Wspólnie z Partnerami tej akcji chcemy w pewnym sensie zmusić ludzi do refleksji, zastanowienia się i przekonania, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.

Głównym naszym celem było wyprodukowanie "magicznych" tub, które w bardzo prosty, ale zarazem bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski. Trafią one w ręce Partnerów akcji, więc już wkrótce mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli przekonać się jak duża jest różnica między tym, który nosi odblaski a tym, który ich nie nosi.

Dzięki kilku wyjątkowym firmom udało się zrealizować tą akcję. Dlaczego wyjątkowym? Bo w czasach bezwzględnego parcia na zysk i doraźnie korzyści uwierzyły i wsparły inicjatywę, której efekty bedą miały długofalowy wymiar. Wsparły coś, co nie da im bezpośrednich korzyści, ale nie to było najważniejsze. Tym okazało się to, że dzięki takim wspólnym działaniom mamy szanse poprawić bezpieczeństwo lokalnej społeczności. I za to chciałbym bardzo im podziękować.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Specjalne podziękowania dla Hotel Jantar Ustka, który wspiera naszą akcję już od wielu lat.

No i na koniec wielkie podziękowania dla Studia Kreacji Wizualnej ERKA za piękny projekt graficzny oraz Drukarni Wielkoformatowej LOGO za wydruk i dystrybucję plakatów.


 


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]