ODBLASK TO NIE OBCIACH - odblaskowo z bezdomnymi - Bydgoszcz


Każda okazja jest dobra, żeby promować noszenie odblasków a to już kolejna wspólna akcja, którą przeprowadzamy z Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.


Nie ma lepszych i gorszych, bogatszych i biedniejszych. Po ciemku, na drogach i ulicach wszyscy jesteśmy tacy sami. Albo widoczni, albo nie. A jeśli będziemy niewidoczni, to każdy z nas może być ofiarą wypadku lub jego sprawcą.

Bezdomni - czasem z własnego wyboru, częściej nie z własnej winy. I często pozostawieni sami sobie. Dla nich ważny jest każdy gest i świadomość, że ktoś o nich pomyślał.

Okres zimowy to dla nich wielkie wyzwanie. Mamy wielką satysfakcję, że wspólnie coś zrobiliśmy - Caritas wspierając ich duchowo, Policja przekonując do zwrócenia się o pomoc w każdej sytuacji a my mówiąc o potrzebie noszenia odblasków i bycia widocznym i bezpiecznym.

Ktoś powie, że to niewiele, ale dla nich każdy taki gest ma wielkie znaczenie i bardzo to cenią.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]