ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Starachowice


To pierwszy autobus w województwie świętokrzyskim, ale to też dla nas mały jubileusz, bo to już w sumie 20-ta miejscowość, w której przekonujemy, że ODBLASK TO NIE OBCIACH. Naszą akcję wsparł również włodarz Starachowic prezydent Marek Materek.

Na placu rekreacyjnym przy ul. Na Szlakowisku pięknie prezentował się autobus z logotypami miejscowych Sponsorów i Partnerów tej nietypowej akcji. Dzięki wsparciu szefostwa ZEC Komunikacji Miejskiej będzie on przez najbliższe 6 miesięcy przemierzał ulice przekonując mieszkańców Starachowic, że warto nosić odblaski.

Bo taki jest właśnie cel i sens naszych działań. Odblasków w skali kraju rozdano miliony, tylko ich nie nosimy. Dlaczego? "Bo nas to nie dotyczy", "bo wszędzie jeździmy samochodem", "bo nie chodzimy po ciemku". To tylko niewielka część argumentów, które słyszymy codziennie. Ale czy tak jest naprawdę, czy to tylko nasze naiwne wymówki? Czy musi się wydarzyć kolejne nieszczęście, żebyśmy zrozumieli, że to może się przydarzyć każdemu z nas? Czy Polak zawsze musi być mądry po szkodzie?

Celem naszej akcji jest wyprodukowanie jak największej iklości "magicznych" tub, które w bardzo prosty, ale również bardzo skuteczny sposób pokazują czy i dlaczego warto nosić odblaski. Trafią one m.in. funkcjonariuszy lokalnej Policji i Straż Miejskiej oraz pracowników Starostwa Powiatowego

Chciałbym też bardzo gorąco podziękować firmom, które wsparły tą wyjątkową akcję i postanowiły zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Noszenie odblasków i bycie widocznym po zmierzchu to ważna część szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drogach. Ale trzeba pamiętać, że nie jedyny problem. To również jazda na tzw. "podwójnym" gazie, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania spowodują refleksję w głowach nie tylko dzieci, ale również młodzieży i dorosłych dzięki czemu na drogach i ulicach będzie bezpieczniej.

 

 

 

 

Specjalne podziękowania dla Hotel Jantar Ustka, który wspiera naszą akcję już od wielu lat.

No i na koniec wielkie podziękowania dla Studio Magoria za świetną współpracę przy przygotowaniu projektu oraz oklejeniu autobusu.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]