LAUDATO SI - projektowa wizyta - Kleszczyna/Sławianowo


Szkoły podstawowe w Kleszczynie i Sławianowie są częścią ekologicznego projektu Laudato Si realizowanego przez Caritas Polska a sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Obie szkoły uczestnicząc w tym projekcie zdiagnozowały problem, który dotyczył lokalnej społeczności, zaproponowały sposób jego rozwiązania i dostały grant na jego zrealizowanie.

Miałem dzisiaj wielką przyjemność odwiedzić na zaproszenie dyrekcji szkół obie miejscowości i zobaczyć jak w praktyce wygląda realizacja ich pomysłów.

Dwa miejsca i dwa różne pomysły. W Kleszczynie przy wsparciu eksperta odbyły się praktyczne warsztaty w budowie domków lęgowych dla ptaków oraz ... hotelu dla owadów. Praca okazała się dużo trudniejsza niż uczniowie się spodziewali, ale mieli przy niej mnóstwo frajdy a efekt końcowy w połączeniu z wcześniej przygotowaną łąką kwiatową zadowolił wszystkich. Teraz pozostaje tylko czekać na skrzydlatych lokatorów. W Sławianowie odbył się natomiast konkurs plastyczny "Szkolny mini park moich marzeń". Wiele ciekawych rozwiązań i nietypowych materiałów w wykonanych pracach. Wcześniej posadzone zostały drzewa i przyjechały też ławki. Pozostaje tylko wybrać najlepsze pomysły i marzenia dzieciaków zamienić w rzeczywistość.

Bardzo gorąco dziękuję dyrekcjom i gronu pedagogicznemu oby szkół za zaproszenie i dla mnie osobiście bardzo ciekawe i nowe doświadczenia 

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]