LAUDATO SI - warsztaty PZC '20 - Bydgoszcz


Dlaczego chrześcijanin powinien zajmować ekologią oraz wpływ projektów na promowanie papieskiej encykliki Laudato Si. Te i inne zagadnienia poruszaliśmy na warsztatach zorganizowanych dla Parafialnych Zespołów Caritas. Na te i inne pytania odpowiadał papież Franciszek w społeczno-ekologicznej encyklice "Laudato Si".

Caritas Diecezji Bydgoskiej (jako 12-ta diecezja) dołączyła do ogólnopolskiego projektu Caritas Polska "Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych".

Warsztaty, które się w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Ze względu na koronowirusa dotarła na nie ograniczona ilość chętnych, również spoza Bydgoszczy.

Wielką pomocą dla uczestników warsztatów był udział i wsparcie krajowego animatora projektu brata Cordiana, Specjalisty ds. Komunikacji Zewnętrznej Caritas Polska Dominiki Chylewskiej oraz wykład eksperta mgr inż. Karola Dąbrowskiego wprowadzający w naukowy aspekt ochrony środowiska i klimatu.

Zwycieskie 4 zespoły, które przedstawią najciekawsze projekty mające poprawić szeroko rozumiany aspekt ekologiczny w ich lokalnym środowisku dostaną granty w wysokości 12,5 tys. zł.

Nie było łatwo, bo zadawane pytania były trudne, ale też i poprzeczka została zawieszona wysoko i dzięki temu, mam wielką nadzieję, że zgłoszone pomysły będą wysokiej jakości odpowiadając jednocześnie na potrzeby i problemy lokalnych społeczności.

 

I na koniec chciałbym też gorąco podziękować dyrektorowi Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. prałatowi Wojciechowi Przybyle oraz obu Agnieszkom z Caritas Diecezji Bydgoskiej za pomoc i wielkie wsparcie w organizacji tych warsztatów.

 

Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Caritas Polska.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]