CARITAS I FABRYKA LLOYDA - Dzień Dziecka - Bydgoszcz


Wyjątkowi organizatorzy, wyjątkowi partnerzy no i wyjątkowa impreza. Ze względu na panujące obostrzenia jeszcze nie w takiej formie jakbyśmy wszyscy chcieli, ale i tak bardzo udana. A postarali się o to główni organizatorzy, czyli Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Fabryka Lloyda.

Wyjątkowe również była lokalizacja, bo impreza odbyła się w odremontowanych pomieszczeniach hali produkcyjnej bydgoskiej stoczni, która wchodziła w skład większego zespołu obiektów stoczni Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej, które było największym przedsiębiorstwem żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy, a od 1920 r. jednym z większych w Polsce.

 

Duch historii tego miejsca w połączeniu z nowym i nowoczesnym wystrojem stworzyły niepowtarzalną atmosferę dla dzieci i ich opiekunów. Postarali się też o to partnerzy imprezy. Były piosenki z bajek Disneya, gry i zabawy z dziećmi a w ramach promocji projektu Laudato Si odbyła się prezentacja jak śmieci zamienić w coś użytkowego oraz prezentacja wystawy "Flora i fauna Kanału Bydgoskiego".

 

 


Całość imprezy zwieńczył poczęstunek przygotowany przez gospodarza, czyli Fabrykę Lloyda a każde dziecko otrzymało od Caritasu wypaśne "Pudełka Szczęścia" pełne słodyczy i nie tylko. Ale Caritas na tym nie poprzestał, bo takie same pudełka otrzymało ponad 2.000 dzieci z różnych domów dziecka.

A jak to wyglądało możecie zobaczyć w poniższej galerii zdjęć oraz w zrealizowanej transmisji.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]