EUROGREEN - budowanie partnerstwa - Elche / Hiszpania


Miłe wspomnienia związane z tym miejscem i ludźmi, ale tym razem w moim zastępstwie poleciała Helena. A oto jej relacja.

Od rana w pośpiechu – z jednego samolotu na drugi i jeszcze trzeci. Wiedziałam, że jest to zapowiedź bardzo aktywnego tygodnia. Nie mogło być inaczej, w końcu wyjazdy organizowane w ramach programu „Młodzież w działaniu” nie są wycieczkami rekreacyjnymi.

To spotkanie, jako Działanie służące tworzeniu przedsięwzięć partnerskich odbyło się na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, niedaleko Alicante w dniach 29.05-3.06.2012. Uczestniczyło w nim 21 krajów, po jednym reprezentancie z każdego. Państwa były różne – zaczynając od tych z Unii Europejskiej jak na przykład Włochy i Hiszpania, przez te z bloku wschodniego takie jak Ukraina i Rosja oraz z południowo-wschodniej Europy na przykład Macedonia i Gruzja, kończąc na Palestynie, Egipcie i Jordanii, jako krajach muzułmańskich. Przez sześć, wspólnie spędzonych dni poznaliśmy główne cele programu „Młodzież w działaniu”, dowiedzieliśmy się najważniejszych szczegółów przydatnych przy składaniu aplikacji oraz stworzyliśmy zarysy własnych propozycji na wymiany międzynarodowe, seminaria i kursy szkoleniowe. A wszystko pod hasłem spotkania „Eurogreen”. Jednakże to, co najbardziej nas cieszyło i kusiło podczas przerw to wspaniała plaża i cieplutkie morze widziane wprost z okien naszego hotelu. W końcu wspólne „grzanie ciał”, zaraz obok wieczoru interkulturowego jest najlepszym sposobem na integrację w grupie.

Podsumowaniem tych sześciu dni, ale również i trzydziestu lat działalności organizacji goszczącej ACD La Hoya był uroczysty obiad dla dwustu pięćdziesięciu gości związanych z organizacją. Dla nas oznaczał on koniec Działania, ale początek współpracy nad rozwijaniem projektów. Miejmy nadzieję, że bardzo owocnej współpracy.

Helena

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]