EKOTURYSTYKA JAKO NOWE PODEJŚCIE DO WALKI Z GLOBALNYMI WYZWANIAMI - wymiana - Armutlu / Turcja


W dniach 15-23.10.2012 pojechaliśmy na międzynarodową wymianę młodzieżową do Turcji. Naszym docelowym miejscem było Armutlu – nieduża miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu Morza Marmara. Tematem wymiany była “Ekoturstyka jako nowe podejście do walki z globalnymi wyzwaniami w Europie”.

Celem wymiany było podniesienie świadomości i mobilizacji młodzieży wokół globalnych wyzwań. Zgodnie z tym problemem, skoncentrowaliśmy się najbardziej na ‘ekoturystyce' w Europie jak i na świecie. Co ciekawe, na samej wymianie dowiedzieliśmy się, że ‘ekoturystyka' to nie tylko jeżdżenie rowerem, kajakowanie, chodzenie po górach. To nie tylko środowisko, to także społeczne perspektywy. Dzięki projektowi zrobiliśmy innowacyjny krok w kierunku rozwiązywania problemów wynikających z ubóstwem jak i wykluczeniem społecznym, panującym w dużej mierze w krajach mniej rozwiniętych gospodarczo, tzw. LEDC (Less Economically Developed Countries).

Wraz z grupami z Turcji, Walii, Słowacji, Czech, Węgier, Francji oraz Polski uczestniczyliśmy razem w tworzeniu nowych myśli, projektów, oraz samej świadomości o globalnym zagrożeniu.

Czas spędzony w Turcji był nie do opisania. Pomimo że mogliśmy dowiedzieć się o wielu nowych problemach codziennie nas otaczających, to mieliśmy wspaniałą okazję zobaczyć życie i kulturę kraju, który jak o sobie mówią „nie jest ani w Europie, ani w Azji” – mówią o sobie: Anatolia. Zobaczyliśmy kraj, w którym panuje bogactwo i ubóstwo. Myślę, że wiele osób było, mimo wszystko, zaskoczone pozytywnym rozwojem państwa jakim jest Turcja.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w takim projekcie jak i w takim Państwie.

 


Projekt współfinansowany przez

 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]