DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI - korkowy zegar - Bydgoszcz


Tik-tak, tik-tak, tik-tak... zegary już od dawna odmierzają czas. Jak to powiedział klasyk "wszystko płynie". Dla jednych szybciej, dla innych wolniej. A ja wciąż zastanawiam się, dlaczego w tak niewielkim stopniu wykorzystujemy śmieci? Czy zwykli ludzie tacy jak Ty czy ja mogą to zmienić? Czy możemy dać im przysłowiowe "drugie życie"? Oczywiście! Ten korkowy zegar jest kolejnym przykładem, że nie trzeba wielkich nakładów, super skomplikowanych maszyn i wielkich hal. Wystarczy to, co zużywamy codziennie, odrobina wyobraźni, trochę cierpliwości i można stworzyć różności. A przy okazji mniej wyrzuconych śmieci i fajna zabawa.

 

Dziękuję bardzo firmom Best-Pol, której pistolet i kleje bardzo nam się oprzydały oraz REK-Jerzy Jurkiewicz Szczecin (mechanizmy zegarowe) za wyposażenie naszego zegara w niezbędny mechanizm i wskazówki.

 

Jeśli chcecie zobaczyć co zrobiliśmy do tej pory koniecznie kliknij tutaj.

Może to będzie dla Was jakaś inspiracja? Zegar ruszył... Dołączycie?


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]