DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI - balkonowy ogród warzywny - Bydgoszcz


Lubię kwiatki i inne roślinki. Ale mieszkając w bloku nie ma wiele możliwości, żeby je hodować. Parapety już zastawione. Został tylko balkon. Ale tam też mało miejsca. I tu właśnie można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Upcykling. To ostatnio bardzo modne słowo. Jego podręcznikowa definicja to "forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej".

No i  wtedy mnie olśniło, że mam paletę, którą zamiast wyrzucać, mogę wykorzystać i zrobić mini ogródek. Pomocne okazały się elektronarzędzia firmy Bosch Professional, dzięki którym stara paleta teraz wygląda jak nowa.

 

 

Musztardowiec, bazylia, roszpunka, czarnuszka, lubczyk i pietruszka zostały zasiane i teraz czekamy na efekty. Będziemy mieli własne zioła i warzywa 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]