DBAJMY O TYCH, KTÓRYCH KOCHAMY - odblaskowe Walentynki w CH Ferio - Stare Miasto koło Konina


"Czy życie Twojego dziecka nie jest warte kilku złotych?" - to pytanie padło z ust przypadkowego klienta a historia jakich wiele się na polskich drogach. Jazda samochodem wczesnym rankiem, kiedy jest jeszcze ciemno i nagle w okolicy szkoły pojawia się tuż przed maską jakiś "cień". To dziecko idące do szkoły, które było zupełnie "niewidoczne" dla kierowcy, bo nie miało żadnego elementu odblaskowego. Gwałtowna reakcja, pisk hamulców i ... ulga. Tym razem się udało, ale jakże niewiele brakowało do nieszczęścia. A chwilę później refleksja - do kogo mieliby pretensje rodzice, gdyby ich dziecko zginęło? Oczywiście do kierowcy! Ale czy oni byliby bez winy, nie wydając tych kilku złotych na jakikolwiek element odblaskowy i nie dbając, żeby ich dziecko było widoczne?

Ta i wiele innych rozmów odbyło się podczas akcji "Dbajmy o tych, których kochamy" zorganizowanej w Centrum Handlowym Ferio w Starym Mieście koło Konina.

 

Była to też swoista kontynuacja zainaugurowanej w grudniu ubiegłego roku akcji ODBLASK TO NIE OBCIACH, którego takim nietypowym symbolem, jest jeżdżący po konińskich ulicach autobus udostępniony przez MZK Konin. 

Ten autobus stał też przed CH Ferio w dniu akcji przypominając klientom o tym , jak ważne jest noszenie odblasków.

 

Ale największe słowa uznania należą się Centrum Handlowemu Ferio za zorganizowanie całej akcji i zaproszenie wielu ciekawych gości, którzy wsparli tą wyjątkową inicjatywę. Bo głównym celem była promocja noszenia odblasków i dlatego właśnie pojawili się m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, którzy prezentowali klientom Centrum "magiczne" tuby przekonując nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych, że warto być widocznym po zmierzchu.

 

Naszym wspólnym celem było zwrócić uwagę klientów CH Ferio czy i dlaczego warto nosić odblaski. W trakcie akcji rozdaliśmy 1.800 odblaskowych serduszek nawiązując do zbliżających się Walentynek i namawiając wszystkich, żeby zadbali o swoich najbliższych przyklejając również im takie odblaskowe serduszko jako dowód miłości i dbałości o ich bezpieczeństwo.

 

Wielkie podziękowania dla firmy Omnidruk, która nieustannie wspiera nas przy kolejnych akcjach.

 

Dzieci miały możliwość wycinać z folii odblaskowych swoje własne odblaski oraz kolorować kolorowanki a także wykorzystując specjalną matę "pojeździć" mini samochodzikami po ulicach. Dla dorosłych "alkogogle", żeby przekonali się jak wygląda jazda samochodem "pod wpływem".

Goście z Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowali piękny pokaz tańca a młodzież z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozdawała z nami odblaski.


A to nie jedyni goście, bo odwiedzili nas, symbolicznie wspierając naszą akcję, m.in. przedstawiciele konińskich klubów sportowych - kolarze z Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów, dżudocy z UKS Górnik Konin, pływacy z Konińskiego Towarzystwa Pływackiego "Iskra". Była też chwila, żeby porozmawiać o tym, co robią na co dzień, ale też i zapytać dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków.

Były konkursy, więc były i nagrody a część z nich wyjątkowa i ufundowana przez firmę Proviz. Ale na tym nie koniec i wkrótce następne konkursy. A dla klientów CH Ferio specjalna oferta od firmy Proviz i możliwość zakupu wybranych produktów ze specjalnym rabatem. 
Bądźcie czujni i śledźcie strony internetowe CH Ferio.

 

Kolejnym nietypowym elementem naszych działań było nakręcenie filmiku, podczas którego "zamroziliśmy" na chwilę uczestników naszej akcji. W ten symboliczny sposób chcieliśmy skłonić wszystkich do refleksji, że może warto zatrzymać się choć na chwilę w pędzie dnia codziennego i pomyśleć o innych wartościach, jak choćby bezpieczeństwo nas samych i naszych najbliższych.

 
A na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom tego wydarzenia za wielki wkład pracy i olbrzymie zaangażowanie w jego przeprowadzenie.

Szczególne podziękowania kieruję do p. Kasi z CH Ferio za zaproszenie do udziału i wielkie zaufanie jakim mnie obdarzyła powierzając prowadzenie tego wyjątkowego przedsięwzięcia. To było fantastyczne doświadczenie.


Pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]