BUTELKOWA CHOINKA - Pronatura recyklingowo - Bydgoszcz


Wygląda podobnie a jednak inaczej. Taka sama a jednak inna. To już czwarty raz kiedy budujemy recyklingową choinkę dla Pronatura Bydgoszcz. I po raz czwarty wykorzystujemy te same butelki wspólnie z Pronatura Bydgoszcz promując ideę recyklingu.

 

To oczywiście próba zwrócenia w symboliczny sposób uwagi bydgoszczan na problem nadmiernej "produkcji" śmieci przez nas samych. Pronatura prowadzi wiele działań mających na celu edukację społeczeństwa w tym temacie.

Dużo ostatnio mówi i pisze się na ten temat, ale wciąż większość z nas uważa, że to problem, który nie dotyka nas bezpośrednio. Ale czy na pewno? No bo przecież to tylko jeden czy dwa worki, które wyrzucamy do pojemników ze śmieciami. Ale jeśli chociaż co trzeci czy czwarty mieszkaniec naszego miasta wyrzuci taki worek, to będą ich już dziesiątki a nawet setki tysięcy. Czy zastanawialiście się kiedyś jak duża może być taka góra śmieci? Pewnie nie a szkoda, bo może to byłby dla nas wszystkich impuls, żeby COŚ z tym zrobić. No tak, ale zapytacie a co możemy zrobić? Czy JA mogę coś zmienić? Tak! Każdy może. Jeśli zaczniemy od siebie i zaczniemy zwracać uwagę, co i ile kupujemy, to ta przysłowiowa góra śmieci będzie się zmniejszać.

Wielkie podziękowania należą się też firmie Hipernet, która zadbała o to, żeby choinka była widoczna również w ciemności.

 

 

Więc nie oglądajmy się na innych, tylko sami dajmy przykład i zadbajmy o nasze wspólne środowisko.


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]