"BUTELKOWA" CHOINKA - Mikołajki z ProNaturą - Bydgoszcz


Można powiedzieć, że różne wyzwania to moje hobby. Kiedy pojawiła się TA propozycja nie wahałem się ani chwili. Nieco później zdałem sobie sprawę ze skali trudności, jakie mnie czekają. Ale wyjątkowość tego projektu i chęć sprostania temu wyzwaniu okazała się silniejsza od wszelkich wątpliwości i obaw.

Z firmą ProNatura znamy się z Wielkiego Wyścigu Butelkowego i bardzo mi się podobała ich pływająca śmieciarka, którą przygotowali na Wyścig.

 

W związku z tym, że firma wygrała przetarg na wywóz śmieci na bydgoskim Błoniu, chciała od początku dobrze się zaprezentować i sprawić mieszkańcom tego osiedla nietypowy prezent. A że i u nich pracują pozytywnie zwariowani i zakręceni ludzie szybko zdaliśmy sobie sprawę, że i pomysł będzie trochę … szalony.

Bazując na naszych wcześniejszych doświadczeniach dołożyliśmy swoje przysłowiowe „trzy grosze” i w ten sposób po wspólnych dyskusjach urodził się pomysł zbudowania choinki z … plastikowych butelek PET. Idea ta bardzo mocno nawiązuje do działalności ProNatury i ma przypominać mieszkańcom Błonia i całej Bydgoszczy m.in. o recyklingu i segregacji śmieci i odpadów.

Wyzwanie okazało się dosłownie i w przenośni naprawdę spore, bo i choinka nie była mała. Jej wymiary to blisko 3m średnicy i ponad 4,5m wysokości. Wiele godzin bardzo intensywnej pracy wspólnie z moją niezastąpioną małżonką dało satysfakcjonujący efekt końcowy.

Ale tzw. wisienką na torcie okazało się oświetlenie choinki. I tu olbrzymie podziękowania należą się firmie Hipernet i jej właścicielowi p. Bogusławowi Grabiasowi za pomysłowość, wykonanie i niesamowite efekty świetlne, którymi emanować będzie choinka.

 

Gospodarzem tego wydarzenia był Prezes ProNatury Konrad Mikołajski a wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Dyrektor Biura Zarządu Gospodarką Odpadami Komunalnymi Adam Musiała, Plastyk Miejski Marek Iwiński oraz przedstawiciele mediów, mieszkańcy osiedla oraz dzieci z okolicznych przedszkoli. Całością „dyrygowała” Przewodnicząca Rady Osiedla Błonie i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie nieoceniona Grażyna Kufel.

Wykorzystaliśmy też okazję, żeby powiedzieć kilka słów na temat bezpieczeństwa i rozdaliśmy dzieciakom nasze odblaskowe ludziki.

No i nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment oficjalnej prezentacji. Na twarzach wszystkich obecnych malowało się jednocześnie zaskoczenie i podziw, że łącząc tak nietypowe materiały i wspaniałe oświetlenie można stworzyć tak niezwykłą CHOINKĘ.

I tym większa nasza satysfakcja, że współtworzyliśmy ten wyjątkowy projekt i widowisko.

A Wam jak się podoba?


Zobacz więcej
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]