"BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA" - słodka wizyta - Bydgoszcz


Jak wiecie w miniony weekend zbieraliśmy słodycze. Pomagali nam studenci z Turcji studiujący na UTP w Bydgoszczy w ramach programu Erasmus.

I to na ich prośbę zorganizowaliśmy spotkanie z dziećmi ze świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie "Bezpieczeństwo Dziecka". Czwórka tureckich studentów Orhan, Murat Alpaslan i Samet była trochę niespodziewanymi, ale jakże miłymi gośćmi. Tym bardziej, że przywieźli ze sobą 3 kartony zebranych wcześniej słodyczy i zabawek.

Początkowa językowa bariera szybko została przełamana a dzieciaki i ich opiekunowie przepytywali zagranicznych gości z różnych tematów związanych z ich krajem, zwyczajami i religią.

Była to naprawdę bardzo miła i pouczająca wizyta dla wszystkich.
 


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]