O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

BYDGOSZCZ kontra TORUŃ - wielki rewanż - Bydgoszcz

2012-03-14

W listopadzie 2010 zaproponowałem kibicom żużla z Bydgoszczy i Torunia przeprowadzenie wspólnej akcji. Oba fankluby, Polonia Bydgoszcz Net F@ns i Net Fans Speedway Toruń, dostały dwie dokładnie takie same płyty ze zdjęciami i autografami uczestników Grand Prix 2009. Ich zadaniem było przeprowadzenie licytacji tych płyt. Zysk z obu licytacji został przeznaczony na zakup książeczek "Rowerem bezpiecznie", ale o tym, gdzie miały trafić książeczki, decydowało zwycięskie miasto. Rzutem na taśmę zwyciężył Toruń i to on podjął jakże zaskakującą, ale i świetną decyzję. 350 książeczek trafiło do 3 szkół podstawowych na trasie między Bydgoszczą a Toruniem, łącząc w ten symboliczny sposób nasze miasta. Pewnie się zastanawiacie, co chcieliśmy w ten sposób osiągnąć? Odpowiedź jest prosta:
- przede wszystkim poprzez edukację dzieci ze szkół podstawowych poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach
- pokazać, że można rywalizować nie rzucając w siebie kamieniami, jak to często się mówi o naszych "zwaśnionych" miastach
- zaprosić mieszkańców obu miast do wspólnej rywalizacji, ale również i zabawy, jednocześnie realizując szczytny cel

I to się świetnie udało!

A teraz czas na długo oczekiwany rewanż.

Znowu mamy te same ekipy. Znowu licytujemy kolejne płyty. Znowu zakupimy książeczki "Rowerem bezpiecznie". I znowu o tym, gdzie trafią, będzie decydowało miasto, które wylicytuje więcej.

A płyty o wymiarach 142 x 58 cm są nie byle jakie. Zawierają kolorowe zdjęcia  i własnoręczne autografy zawodników startujących w Grand Prix 2008 w Bydgoszczy. A byli to: Nicki Pedersen, Leigh Adams, Jason Crump, Tomasz Gollob, Hans Andersen, Greg Hancock, Rune Holta, Scott Nicholls, Chris Harris, Andreas Jonsson, Bjarne Pedersen, Niels Kristian Iversen, Lukas Dryml, Krzysztof Kasprzak, Fredrik Lindgren, Wiesław Jaguś, Krzysztof Buczkowski, Adrian Gomólski oraz "gościnnie" dyrektor cyklu GP Ole Olsen.

I te właśnie płyty otrzymają oczywiście indywidualni zwycięzcy licytacji, a ich wręczenie odbędzie się w trakcie ligowych meczów w Bydgoszczy i Toruniu, wraz z informacją nt. przebiegu akcji i jej wyników, czyli: które miasto zwyciężyło, ile kasy udało się zebrać oraz gdzie trafiły książeczki.

Chciałbym również gorąco podziękować Jarkowi Pabijanowi, który zgodził się na wykorzystanie zdjęć na potrzeby naszej akcji.

A więc kibice szykujcie się na kolejny, trochę nietypowy pojedynek. Licytacja będzie trwała od 8 do 22 kwietnia i będzie ją można śledzić na oficjalnych stronach Polonii Bydgoszcz i Unibaksu Toruń oraz inicjatora tej akcji, czyli naszej.

I nie jest to tylko "walka" między Bydgoszczą a Toruniem. Każdy może wziąć w niej udział i wesprzeć miasto bliższe swemu sercu, bawiąc się razem z nami i jednocześnie przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

A więc kibice - dla siebie, dla miasta, dla dzieciaków... do boju!!!

 
Ostateczne wyniki:
 
 
Bydgoszcz
Toruń
400,00 zł
238,28 zł
 
Jeśli wspierasz Bydgoszcz
 
 
Jeśli wspierasz Toruń
 
 

Zobacz również:

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 23 min. 21 sek.)

TVP Bydgoszcz - Sport (patrz 3 min. 23 sek.)

Oficjalna strona Bydgoszczy

Unibax Toruń

Polonia Bydgoszcz

Sportowefakty.pl

Gazeta Pomorska

NiceSport

Radio Gra Bydgoszcz

Radio Gra Toruń

 
strony internetowe Bydgoszcz