O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

YOUTH WORK REALITY AND DEVELOPING VOLUNTEERING IN AZERBAIJAN - wizyta studyjna - Baku / Azerbejdżan

2012-03-13

Strasznie żałuję, że nie mogłem tam być osobiście, ale w moim zastępstwie pojechała godna ekipa i oto ich realcja.

Podniosłem rękę, po dwóch sekundach podniosła rękę Karolina i.... udało się! Delegacja do Azerbejdżanu została wybrana. 3 miesiące później, 5 marca, wyruszyliśmy w podróż. Po 24 godzinnej podróży przywitała nas końcówka azerbejdżanskiej zimy - powiemy szczerze - wbrew naszym oczekiwaniom!

Po licznych kontrolach, zdjęciach oraz pobranych odciskach palców, zamiast czarnej limuzyny i czerwonego dywanu powitał nas szalony kierowca w aucie z popękaną przednia szyba... ale o to nam właśnie chodziło:) I zaczęło się!!

W centrum Baku, w Iczeri-Szecher- starym mieście- w hotelu King Palace, spotkaliśmy resztę uczestników Study Visit - delegatów 12 krajów Unii i nie tylko :)

Jak się okazało później, mimo ogromnych różnic kulturowych, niewielkich spiec, udało nam się stworzyć zgrana paczkę.

Cala idea międzynarodowego meetingu powstała w słonecznej Italii, w centrum organizacji Soro Tori. To właśnie jej liderka Maria Consilia we współpracy z Hamidem Gasimovem z AYAFE napisała projekt "Youth work reality and developing volunteering in Azerbaijan" w ramach programu Youth in Action finansowanego przez Unie Europejska. Przez 5 dni uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach z różnymi grupami dzialajacymi w Azerbejdżanie m.in. "Education Center of Youth" czy „Student Youth Organization of Baku Slavic University”.

Choć wolnych chwil wiele nie było, to jednak żaden zakamarek Baku nie jest nam obcy!! Obiady, śniadania jedliśmy błyskawicznie i biegliśmy na choćby 15 minutowy spacerek po starym mieście. Ku naszej radości nie tylko my byliśmy ciekawi nieznanej nam dotąd kultury.

I chociaż spróbowaliśmy wiele tamtejszych potraw- najlepsze okazały się jednak polskie kabanosy :)

Realia życia w Azerbejdżanie nie zaskoczyły nas szczególnie. Na pewno jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni pozytywnej energii i oczekiwań na przyszłe projekty, których plany już rozpoczęliśmy.. :)

Karolina i Mikołaj

 

Projekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

strony internetowe Bydgoszcz