O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

JERZY SULIMA-KAMIŃSKI - happening - Bydgoszcz

2018-06-09

Jerzy Sulima-Kamiński - pisarz, poeta i dziennikarz radiowy związany z Bydgoszczą. Obchodzimy właśnie 90-tą rocznicę jego urodzin. W ciągu całego roku odbywa się wiele imprez przypominających jego sylwetkę i twórczość. 

Jednym z takich wydarzeń był dzisiejszy happening na moście ... Sulimy-Kamińskiego zorganizowany przez jego córkę Elę Kamińską-Zielińską. 

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 19 czytała fragmenty książki sagi bydgoskiej. Inne fragmenty czytała Beata Kowalczyk przedstawicielka seniorów ze Szwederowa.

Pewnie się zastanawiacie jaki był nasz w tym udział? Wpadłem na pewien pomysł, że jeśli to się odbywa na moście, w pobliżu rzeki a czytający mieli siedzieć na... No właśnie, i tu doszedłem do wniosku, że dobrym meblem byłby fotel. Ale dlaczego ten fotel miałby być zwykły? Zrobiliśmy fotel ze zużytych plastikowych butelek. 

To dobra okazja, żeby połączyć kulturę i przy okazji zwrócić uwagę bydgoszczan na problem zanieczyszczania środowiska, m.in. rzek. A jednocześnie pokazaliśmy, że to, co po prostu wyrzucamy, można wykorzystać w kreatywny sposób i dać przysłowiowym śmieciom drugie życie.
Zobacz więcej:

Radio ESKA

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 20 min. 21 sek.)

strony internetowe Bydgoszcz