O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

XX WIOSNA NA WYŻYNACH - festyn Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani - Bydgoszcz

2018-05-26

Już po raz 20-ty Spółdzielnia Mieszkaniowa BUDOWLANI zorganizowała wiosenny festyn na Wyżynach. Dodatkową okazją do wspólnego świętowania była 60-ta rocznica powstania SMB.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. A gwiazdą wieczoru był zespół ŁZY.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie i wykorzystując nasze doświadczenia zaprezentowaliśmy 2 bardzo ważne tematy. Przy pomocy naszej "magicznej" tuby przekonywaliśmy wszystkich uczestników festynu czy i dlaczego warto nosić odblaski. Przy okazji rozdawaliśmy nasze odblaskowe ludziki. A drugim ważnym tematem był problem ochrony środowiska a dokładniej co dzieje się ze śmieciami, które wszyscy "produkujemy" w niewiarygodnych ilościach i czy można je jakoś wykorzystać, czyli co wiemy o recyklingu. Pokazaliśmy jak ze zużytych plastikowych butelek zrobić np. fotel, świnki-skarbonki. I to był tylko niewielki przykład jak możemy tym przysłowiowym śmieciom "drugie życie. 

A wykorzystując  pistolet i kleje na gorąco firmy Best-Pol "wyprodukowaliśmy" sporą ilość kwiatków z nakrętek i słomek.

Mam nadzieję, że nasza wizyta przekona niektórych, że warto nosić odblaski i być widocznym po zmierzchu a innych zainspirowała do wyprodukowania własnych mebli lub innych "cudaków".

strony internetowe Bydgoszcz