O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY - kwalifikacje - Bydgoszcz

2017-05-27

Łodzie zrobione z plastikowych butelek, taśmy klejącej i folii stretch oraz wiosła z plastikowych desek do krojenia warzyw i trzonków do łopat to tylko część wyzwań jakie czekały na śmiałków, którzy wystartowali w kwalifikacjach do Wielkiego Wyścigu Butelkowego, który odbędzie się w ramach jubileuszowego X „Steru na Bydgoszcz”.

Kwalifikacje, w których wystartowały zespoły: Bobby Burger, SM Budowlani, Amarensi, Kraina Czarteru, X Team, Morskie Dziki oraz Interact miały wyłonić zwycięzcę, który wystąpi w Wielkim Wyścigu Butelkowym jako ostatnia, 18 drużyna. Zespoły na każdym etapie rywalizacji walczyły do 2 wygranych.

Po losowaniu numerów startowych zespoły przystąpiły do rywalizacji. Do półfinałów pewnie przeszły: Bobby Burger i Amarensi, które stworzyły pierwszą parę półfinałową oraz X Team i Interact, jako druga para. Po zaciętej walce do finału awansowały: Bobby Burger i Interact. Finał lepiej zaczęła ekipa Booby Burger wygrywając pierwszy wyścig, ale Interact nie poddał się i wygrał wyścig drugi. O zwycięstwie musiał więc zadecydować wyścig trzeci. Zespoły od początku szły łeb w łeb dostarczając kibicom niemało emocji. Walka była bardzo wyrównana, jednak więcej siły na finiszu zachowała ekipa Interact i to ona zwyciężając kwalifikacje zapewniła sobie start w Wielki Wyścigu Butelkowym, który odbędzie się 25 czerwca na Wyspie Młyńskiej.Bardzo dziękuję wszystkim startującym zespołom za wysiłek i zaangażowanie a zwycięzcom gratuluję wygranej. 

Mam nadzieję, że wszyscy świetnie się przy okazji bawiliście.

strony internetowe Bydgoszcz