O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

ODBLASK TO NIE OBCIACH - prezentacja autobusu - Chojnice

2017-03-03

Kolejny raz zawitaliśmy do województwa pomorskiego. Tym razem, po Słupsku, z naszą akcją odwiedziliśmy Chojnice. I jak zwykle jej celem była promocja noszenia odblasków a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach i ulicach.

Najbardziej zauważalnym elementem naszej akcji, był wyjątkowy autobus, którego prezentacja połączona z konferencją prasową odbyła się na Starym Rynku przed Ratuszem.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować Miejskim Zakładom Komunikacji w Chojnicach,

bo to dzięki życzliwości szefostwa firmy autobus będzie jeździł przez najbliższe 6 miesięcy po chojnickich ulicach i promował noszenie odblasków.

Do autobusu "przyłożyła" też rękę Agencja Reklamy Certus, która zadbała o grafikę, wydruk i oklejenie autobusu.

Urząd Miasta wsparł naszą akcję honorowym patronatem Burmistrza Chojnic a wielką pomoc w przygotowaniach i organizacji prezentacji i konferencji prasowej okazał nam Komendant Straży Miejskiej. Ważnym ogniwem dalszych działań będzie też Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

Ale autobus, choć wyjątkowy, nie był najważniejszym elementem naszej wspólnej kampanii promującej noszenie odblasków. "Magiczne" tuby, to było to, na czym najbardziej nam zależało. Pewnie się zastanawiacie skąd ta nazwa i jakie jest ich przeznaczenie? Już wkrótce o tym się przekonacie, bo wyposażeni w tuby Policjanci i Strażnicy Miejscy ruszą m.in. do chojnickich szkół i przedszkoli. Część trafiła też w ręce Sponsorów. Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, bo to trzeba zobaczyć samemu, ale uchylając rąbka tajemnicy powiem tylko, że będziecie zaskoczeni jak duża jest różnica między tymi, którzy po zmierzchu noszą odblaski a tymi, którzy ich nie noszą.

Równie ważną częścią dzisiejszej prezentacji byli nasi mali goście, czyli dzieci z chojnickich przedszkoli i szkół. Było tłumnie, gwarnie, kolorowo i ... odblaskowo. Partnerzy i Sponsorzy bardzo mocno akcentowali fakt edukacji najmłodszych, ale również ich rodziców i opiekunów. A dzieci obiecały "dopilnować" rodziców, żeby nosili odblaski. Mamy nadzieję, że efekty ujrzymy już wkrótce.

I tu wielkie podziękowania dla firmy Omnidruk, która nieustannie wspira nasze działania.


Wielkie podziękowania należą się też tym, dzięki wsparciu których udało się tego dokonać. Bardzo dziękuję grupie wyjątkowych firm, które zaufały naszemu pomysłowi i zechciały wesprzeć tą nietypową akcję. A wszystko po to, żebyście Wy i Wasi najbliżsi byli bezpieczniejsi.
Ale mieliśmy też bardzo niecodzienne wsparcie osób, którym spodobała się idea tej akcji, ale wspierając ją chciały jednocześnie pozostać anonimowe. Im właśnie w podziękowaniu "wysyłamy" ten uśmieszek.

Na koniec jeszcze raz olbrzymie podziękowania dla Partnerów i Sponsorów tego wyjątkowego projektu, bo bez Was ta akcja nie doszłaby do skutku.


Pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.


 


Zobacz więcej:

UM Chojnice

Chojnice.com

Chojnice.com wideo

Chojnice.com galeria zdjęć

Straż Miejska

weekendfm

chojnice24

chojnice24 zdjęcia

Youtube

Straż Miejska - przedszkolaki

KP Policji

Przedszkole Skrzaty

KP Policji w Chojnicach

strony internetowe Bydgoszcz