O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

"WIDOCZNI-BEZPIECZNI W BYDGOSZCZY" - konferencja prasowa - Bydgoszcz

2015-04-16

W dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna konferencja prasowa połączona z prezentacją projektu "Widoczni - bezpieczni  w Bydgoszczy", na którego realizację Miasto Bydgoszcz otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpiecznie".

Konferencję poprowadził Krzysztof Kosiedowski rzecznik ZDMiKP. 
Zaproszonych gości przywitał Mirosław Kozłowicz Zastępca Prezydenta Bydgoszczy.
O projekcie, jego celach i zadaniach miałem przyjemność opowiedzieć ja, czyli Sławek Piotrowski. Traktuję to jako wyróżnienie, ale i docenienie moich wieloletnich już działań odblaskowych.
Całość podsumowała i zamknęła Ewa Mes Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

W tym roku takie dofinansowanie dostały 33 projekty w skali kraju a naszą dodatkową i wielką satysfakcją jest to, że nasz bydgoski projekt, w którym nasza grupa ma niemały udział, oceniony został na bardzo wysokim 7 miejscu.

A stało się to m.in. dzięki olbrzymiej pracy, jaką wykonał przede wszystkim

który wsłuchiwał się we wszystkie cenne uwagi, zebrał użyteczne informacje w jedną całość i wreszcie, okazało się bardzo skutecznie, wypełnił wniosek aplikacyjny.

Głównym celem tego projektu jest edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zmiana ich mentalności, żeby wszyscy zrozumieli i uwierzyli, że nawet ten najmniejszy odblask może nam uratować zdrowie czy nawet życie.
Wykorzystamy do tego celu głównie naszą "magiczną" tubę, która już wcześniej okazała się bardzo skutecznym narzędziem i którą już wykorzystuje Policja i Straż Miejska, nie tylko z Bydgoszczy.

Dzięki współpracy Partnerów tego projektu trafimy do szkół i przedszkoli, do początkujących kierowców, do kibiców na halach sportowcy, na imprezy masowe, które odbywać się będą w Bydgoszczy.

I właśnie Partnerzy tego Projektu są jego największą siłą. A są to:

Pełni optymizmu przygotowujemy się do czekających nas wyzwań i mamy nadzieję, że jeszcze sporo o nas i naszej akcji usłyszycie.

 


Zobacz również:

UM Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorski UW

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 13 min. 20 sek.)

TVP Bydgoszcz

TVP Bydgoszcz 2

ZDMiKP w Bydgoszczy

Straż Miejska w Bydgoszczy

Radio PiK

Gazeta Wyborcza

Bydgoszcz24

Collegium Medicum

Express Bydgoski

KS Pałac Bydgoszcz

LPKiW

strony internetowe Bydgoszcz