O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

ODBLASK TO NIE OBCIACH - autobus w Inowrocławiu - Inowrocław

2015-04-15

Nie ustajemy w naszych działaniach promujących noszenie odblasków. Tym razem zawitaliśmy do gościnnego Inowrocławia. To już nasz piąty autobus, który "reklamuje" naszą akcję ODBLASK TO NIE OBCIACH. Akcję, która ma przyczynić się do zmiany mentalności nas wszystkich a przede wszystkim młodzieży i dorosłych. Żebyśmy nie powtarzali, że nas to nie dotyczy. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego - jako piesi, rowerzyści, kierowcy.

Zorganizowaliśmy prezentację autobusu połączoną z konferencją prasową, gdzie pokrótce przedstawiliśmy ideę całej akcji i plany z nią związane. Przybyli na nią również nasi Parnerzy i Sponsorzy.

Z wielką satysfakcją możemy się pochwalić, że zyskaliśmy wsparcie Urzędu Miasta Inowrocław

i patronat Prezydenta Ryszarda Brejzy, który osobiście uczestniczył w tej konferencji.

Nasza akcja nie wypaliłaby, gdyby nie bardzo życzliwe podejscie i wsparcie inowrocławskiego MPK

które na jej potrzeby udostępniło swój autobus. Będzie on jeździł po ulicach Inowrocławia co najmniej poł roku.

Bardzo liczymy na współpracę z lokalną Policją i Strażą Miejską, które na co dzień wykonują olbrzymią pracę promując, szczególnie wśród najmłodszych, noszenie odblasków.

Podjęliśmy również współpracę z koszykarzami Noteci

i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować to, co już raz zrobiliśmy, czyli przed meczami prezentować kibicom "magiczną" tubę i zachęcać ich do noszenia odblasków.

No właśnie - "magiczna" tuba. To jeden z efektów tej akcji. To proste "urządzenie",  które bardzo skutecznie pokazuje czy i dlaczego warto nosić odblaski. Będzie ich używać m.in. inowrocławska Policja i Straż Miejska. A będzie to możliwe dzięki udziale największego sponsora i od zawsze naszego największego "kibica", który wielokrotnie wspierał nasze działania, czyli dyrektorowi Tadeuszowi Kondrusiewiczowi z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy

Ale to nie jedyny sponsor. Wielkie podziękowania należą się również firmom, bez których wsparcia ta akcja nie byłaby możliwa. Z kilkoma współpracowaliśmy już przy innych tego typu projektach, z innymi był to dla nas pierwszy, ale mam nadzieję nie ostatni kontakt.

Chciałbym też podziękować posłowi Krzysztofowi Brejzie, że znalazł chwilkę czasu, żeby uczestniczyć w prezentacji i ciepłymi słowami wesprzeć naszą akcję.

Nie mogę też nie wspomnieć o świetnym projekcie graficznym i wzorowym oklejeniu sautobusu przez

 

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że ta akcja się udała. Głęboko wierzę, że dzięki takim wspólnym działaniom nasze drogi i ulice staną się bezpieczniejsze.
A jeśli się okaże, że dzięki temu uratowaliśmy choć jedno ludzkie życie, to będzie dla nas olbrzymia nagroda i satysfakcja.

Pamiętajcie, że ODBLASK TO NIE OBCIACH.

 


Zobacz również:

UM Inowrocław

inianie.pl

ino-online

KWP w Bydgoszczy

Telewizja Miejska Inowrocław - Magazyn Miejski (patrz 0 min 41 sek.)

inowroclaw.info.pl

strony internetowe Bydgoszcz