O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

COMMON COMMUNITY COMMUNICATION - wymiana młodzieżowa - Kokemaki / Finlandia

2014-04-20

Finlandia – kraj, który słynie z reniferów, niedźwiedzi polarnych oraz Świętego Mikołaja, mieszkającego w Laponii. To właśnie w to malownicze i tajemnicze miejsce się wybraliśmy.

Naszym celem była mała wioska Kokemaki, leżąca na południu kraju tysiąca jezior, gdzie wspólnie z uczestnikami z Finlandii, Francji oraz Portugalii spędziliśmy i przepracowaliśmy wspaniały tydzień. Temat „Common Community Communication” przyciągnął wszystkich partycypantów, którzy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w prezentacji telewizyjnej, audycji radiowej, tworzeniu „newsletterów” czy prowadzeniu bloga.

Codzienne warsztaty prowadzone przez niesamowitych liderów, rozmowy z mieszkańcami pięknej miejscowości na temat różnic krajów uczestniczących w projekcie, wyjazd do parku narodowego, a przede wszystkim kontakt z nowymi przyjaciółmi z innych krajów nauczyły nas wiele. Nie zabrakło zbierania nowych doświadczeń podczas codziennej pracy w grupach. Każdy dzień był bardzo pracowity, zdarzało nam się pracować do późna w nocy, a efekty były więcej niż zadawalające. Na wieczorach interkulturowych mieliśmy okazję poznać obyczaje innych krajów, zatańczyć tradycjonalne tańce, czy zjeść tamtejszy smakołyk.

Mamy nadzieję, ze wszystkie wspólne spędzone chwile, nawiązane przyjaźnie przetrwają bardzo długo. Wierzymy, że wkrótce spotkamy się ponownie !

Serdeczne podziękowania dla organizatorów wymiany, za pracę, którą włożyli w wykonanie tego projektu oraz liderom i uczestnikom grupy fińskiej, francuskiej, portugalskiej za wszystko co wspólnie udało się nam zrealizować

 

strony internetowe Bydgoszcz