O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

PLAY YOUR ROLE ON A JOB MARKET - kurs szkoleniowy - Biarritz / Francja

2014-04-08

Po raz pierwszy razy dwa. Dla jednej z nas pierwsze uczestnictwo w Kursie Trenerskim, dla drugiej pierwsze doświadczenie w byciu trenerem. Wiele emocji i oczekiwań. Tak właśnie wyglądał Kurs Trenerski „Play Your Role on a Job Market” przeprowadzony w Biarritz, we Francji, w dniach 2 – 7 kwietnia.

Cztery dni spędzone w atmosferze pracy, nauki i integracji, wśród wspaniałych ludzi, starych znajomych i wyjątkowych widoków okazały się niezapomnianymi. Spotkanie, koordynowane przez znajomą organizację Les Chemins de l'Europe było wynikiem współpracy z wcześniej poznanymi partnerami z projektu N.I.S.E. organizowanego w tym samym miejscu. Tym razem jednak tematem przewodnim nie był sport, a teatr i jego techniki jako narzędzie do walki z bezrobociem wśród młodych. Nie mogło więc zabraknąć drobnych gier i rozbudowanych warsztatów wykorzystujących elementy dramaturgiczne oraz mowy ciała. W trakcie zajęć uczestnicy budowali również poczucie odwagi i pewności siebie, a przede wszystkim uczyli się dobrej pracy w grupie. Prezentowaliśmy także sytuacje na naszych narodowych rynkach pracy, aby później je wspólnie przeanalizować i porównać. Nie zabrakło także wyjść na spacer nad ocean, zwiedzania małego miasteczka Bayonne, czy kolacji w restauracji baskijskiej. Czas leciał szybko i nieubłaganie, lecz trenerzy zawsze byli gotowi na posterunku, do późna pisząc różne raporty dziennego sprawozdania oraz planując dzień następny.

Dla nas obu to był wyjątkowy wyjazd. Czy spełnij nasze oczekiwania? I tak, i nie. Ale na pewno pobudził apetyt na tworzenie i szkolenie się w następnych projektach!

Helena & WiktoriaProjekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

 
strony internetowe Bydgoszcz