O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

APV KOKEMAKI - wizyta przygotowawcza - Kokemaki / Finlandia

2014-03-17

„Ojeja, śnieg pada!” - Oto moje pierwsze słowa po otwarciu oczu w sobotni poranek. Godzina jak na weekendową pobudkę wcześniejsza niż zwykle, łóżko inne, no i widok za oknem również. A to dlatego, że obudziłam się w Kokemäki, małym miasteczku na południowym zachodzie Finlandii, gdzie przyjechałam na Wizytę Przygotowawczą przed Wymianą Młodzieżową, która odbędzie się w połowie kwietnia.

Wymiana pod tytułem „Common Community Communication” przyciągnie młodzież w wieku 13-17 lat z Portugalii, Francji, Finlandii i Polski. Przez tydzień młodzi będą poznawać okolice, fińską kulturę oraz tajniki mass mediów. Ale aby wszystko przebiegło gładko i w jak najmilszej atmosferze, przez całą sobotę dopracowywaliśmy wszystkie szczegóły dziennego planu, omawiając go godzina po godzinie oraz odwiedzając wszystkie miejsca, w których będziemy pracować, jeść, spać i bawić się podczas wyjazdu. Po rozdzieleniu zadań do dalszych przygotowań w krajach, skorzystaliśmy z zasłużonego relaksu w tradycyjnej fińskiej saunie parowej oraz degustacji drobnych smakołyków przywiezionych ze swoich krajów.

Mimo, że wizyta była bardzo krótka i pracowita, to jedynie podsyciła mój apetyt na Wymianę, na którą jedziemy już za trzy tygodnie! Teraz jedynie mam nadzieję przekazać go grupie i z entuzjazmem rozpocząć nasze przygotowania.

HelenaProjekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

 
strony internetowe Bydgoszcz