O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

AUTOBUS - konferencja prasowa i prezentacja na Starym Rynku - Bydgoszcz

2014-02-25

Uff… udało się. Po wielu perypetiach i problemach dzisiaj na Starym Rynku z wielką satysfakcją mogliśmy bydgoszczanom zaprezentować kolejny autobus, który dzięki bydgoskiemu MZK

jeżdżąc głównie na linii 79, przez pół roku będzie „wizytówką” naszej akcji WSPIERAMY BEZPIECZEŃSTWO NA POLSKICH DROGACH.

Dzisiejsza prezentacja była połączona z konferencją prasową, w której udział wzięli: Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podkomisarz Marek Koliński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy Tadeusz Kondrusiewicz, rzecznik prasowy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Marek Jankowiak oraz kierownik Zakładu Eksploatacji Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy Lucjan Sieracki, którzy w krótkich słowach opowiedzieli, dlaczego tego typu akcje są ważne i dlaczego warto je wspierać.

Podobny autobus jeździł już w zeszłym roku promując tą wyjątkową akcję kliknij tutaj. Dlatego dla było tylko kwestią czasu, kiedy uda się „wypuścić” kolejny autobus. Cieszę się ogromnie, bo tym razem jest dużo więcej modułów. A to oznacza, że zebraliśmy więcej pieniędzy, dzięki czemu udało się wyprodukować 130 „magicznych” tub i 4.000 odblaskowych ludzików. I to był główny cel naszej akcji. Tuby we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, bydgoskim WORD-em i Stowarzyszeniem „Bezpieczeństwo dziecka”

trafią do przedszkoli i szkół podstawowych w naszym województwie.

 

Nasi wolontariusze dzięki współpracy z bydgoskimi klubami Artego, KS Pałac i Transfer

których twarze zawodniczek i zawodników również znalazły się na autobusie, prezentowali przez cały sezon „magiczne” tuby kibicom, którzy przybywali na mecze, demonstrując dzieciom i młodzieży i dorosłym czy i dlaczego warto nosić odblaski i rozdając odblaskowe ludziki.

I właśnie to słowo NOSZENIE jest słowem kluczem. Bo okazuje się, że większość z nas odblaski ma, tylko ich nie nosi. A argumentacja jest powalająca „nas to nie dotyczy”, „nam takie rzeczy się nie przytrafiają”, „to jest obciach”. Czy naprawdę musi nas spotkać nieszczęście, żebyśmy zrozumieli, że może to się przytrafić każdemu z nas? Wierzymy i chcemy pokazać, że Polak nie musi być mądry po szkodzie, jak mówi nasze przysłowie. Chcemy zmienić mentalność ludzi, żeby byli mądrzy nie po, ale przed.

To dotyczy też innych aspektów naszego życia. Dlatego na autobusie pojawiła się dłuższa nazwa WSPIERAMY BEZPIECZEŃSTWO NA POLSKICH DROGACH I W WODZIE. Była to inicjatywa bydgoskich Wodociągów

które wcale długo nie musiały nas przekonywać, że możemy zwrócić również uwagę jak wielu ludzi ginie nad wodą.
Cieszę się, że pojawił się na autobusie plakat bydgoskiego Centrum Onkologii promujący badania mammograficzne i cytologiczne. Być może wyda się to dziwne, ale wszyscy tak naprawdę robimy to samo i mówimy o tym samym. Noś odblaski, żeby być widocznym. Zachowuj się rozsądnie nad wodą, żeby nie utonąć. Rób wcześniejsze badania, żeby w przypadku choroby zwiększyć szanse na wyleczenie. Bezpieczeństwo może mieć wiele twarzy. I we wszystkich tych przypadkach mówimy o tym, żeby zapobiegać nieszczęściom. Bądźmy odpowiedzialni i mądrzy. Nie wstydźmy się dać przykład innym. W końcu chodzi o zdrowie i życie nas samych i naszych najbliższych.

 

Chciałbym bardzo gorąco podziękować firmom, które miały największy wkład w realizację tej akcji

kliknij żeby wejść na tą stronę

 

Olbrzymie podziękowania dla Agencji Reklamowej VST

która „ratunkowo” przejęła zlecenie wydrukowania grafiki i oklejenia autobusu i zrobiła to w rewelacyjnie krótkim czasie i bardzo profesjonalnie.

Równie wielkie podziękowania należą się firmom, instytucjom i osobom prywatnym, czyli tym wszystkim, którzy wspierając nas finansowo i na inne sposoby przyczynili się do tego, że na naszych drogach będzie bezpieczniej. Razem stworzyliśmy naprawdę wyjątkową grupę tych, którzy od słów przeszli do czynów nie czekając aż zrobi to ktoś inny.

Dziękujemy, że obdarzyliście nas swoim zaufaniem, co bardzo motywuje nas do dalszej pracy.

I zapewniam Was, że na tym nie poprzestaniemy.

Dołączycie do nas następnym razem?

 

Oficjalnymi Partnerami naszej akcji są:

 


Zobacz również:

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 17 min. 44 sek.)

Facebook - galeria zdjęć

gazeta.pl

bydgoszc24.pl

bydgoszcz.com

SIMS

Transfer Bydgoszcz

Artego Bydgoszcz

KS Pałac Bydgoszcz

Gazeta Pomorska

Express Bydgoski

KW Policji w Bydgpszczy

Bydgoska Szkoła Wyższa


strony internetowe Bydgoszcz