O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

APV CUMNOCK - wizyta przygotowawcza - Cumnock / Szkocja

2013-10-01

To był bardzo owocny weekend. Razem z Agatą, dwoma liderkami z Cypru oraz organizatorami z grupy Yipworld.com spotkaliśmy się w małym szkockim miasteczku Cumnock, aby omówić szczegóły Wymiany Młodzieżowej.

Przedyskutowaliśmy cały plan dzienny, warsztaty, zasady. Podsuwaliśmy swoje pomysły na ulepszenie zajęć tak, aby wymiana był jak najbardziej owocna i atrakcyjna dla młodych uczestników. Wreszcie odwiedziliśmy miejsca, w których będziemy spać i pracować, a także spróbowaliśmy jedzenia firmy cateringowej, która będzie nas żywić przez cały tydzień.

Udało nam się jednak też co nieco pozwiedzać. Organizatorzy zaskoczyli nas wizytą w uroczym Dumfries House, jednym z ulubionych miejsc odpoczynku księcia Karola, czy też zachodem słońca oglądanym nad wybrzeżem Zatoki Morza Irlandzkiego. A pani gospodarz farmy, w której mieszkałyśmy, idealnymi brytyjskimi śniadaniami.

Do domów wróciłyśmy z bardzo miłymi wspomnieniami i wrażeniami i już nie możemy się doczekać, żeby za dwa tygodnie wrócić tu, już całą naszą grupą, ponownie!

Helena

 

Projekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

 
strony internetowe Bydgoszcz