O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

LABORATORY: TECHNOLOGY OF INVOLVEMENT - kurs szkoleniowy - Nechory / Czechy

2013-07-28

Jak motywować młodych ludzi do bycia aktywnym w społeczeństwie? Jakie cechy powinien posiadać lider pracujący z nimi? Na te i inne pytania staraliśmy znaleźć odpowiedzi podczas kursu trenerskiego "Laboratory: Technology of Involvement" w małej czeskiej miejscowości Nechory.

Przez upalny tydzień lipca wraz z uczestnikami z Estonii, Czech, Litwy, Ukrainy, Rosji, Gruzji, Azerbejdżanu i Polski braliśmy udział w wielu warsztatach. Dyskutowaliśmy o metodologii pracy z młodzieżą podczas Wymian Międzynarodowych, ale i również na codzień w naszych organizacjach. Konfrontowaliśmy własne umiejętności i postawy jako liderów z tymi, które wypisaliśmy jako modelowe. Przygotowywaliśmy krótkie skecze. Dyskutowaliśmy. Rozwiązywaliśmy testy na temat roli w grupie. Na koniec zaś wymyśliliśmy zarys projektu, który w grupach chcielibyśmy zrealizować oraz opracowaliśmy metodologię pracy. Popołudniami w wolnym czasie biegliśmy wypocząć chwilę nad basenem, a wieczorami bawiliśmy się na prezentacji organizacji, czy nocy interkulturowej. Nie trudno się więc dziwić, że po tych siedmiu bardzo intensywnych dniach byliśmy fizycznie zmęczeni. Jednakże psychicznie zmotywowani i bardzo zintegrowani.

Ciężko było wracać do kraju. Dla mnie osobiście był to jeden z najbardziej udanych projektów, w których miałam okazję uczestniczyć. Program kursu oraz zaangażowanie trenerów pozwoliło mi ugruntować swoją wiedzę i obudziło kolejne drzemiące pokłady kreatywności. Całe szczęście, to dopiero początek naszej współpracy i kolejnych wspaniałych projektów!

 

Projekt został zrealizowany dzięki programowi „Młodzież w działaniu”.

 
strony internetowe Bydgoszcz