O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

WIELKI WYŚCIG BUTELKOWY 2013 - wyścig - Bydgoszcz

2013-06-23

Znowu sukces – wszyscy przeżyli!

No a teraz na poważnie. Właśnie zakończył się kolejny Wielki Wyścig Butelkowy odbywający się w ramach fantastycznej imprezy organizowanej przez nasze miasto „Ster na Bydgoszcz".

 

To były 3 niezapomniane dni niesamowitej zabawy, za które organizatorom, czyli Urzędowi Miejskiemu Bydgoszczy należą się wielkie brawa i podziękowania

 

Czas leci i był to już piąty wyścig, który zorganizowałem, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych nieocenionych sponsorów.

 

Zaczęliśmy jak zwykle od „konkursu piękności”, czyli konkursu, w którym zgromadzeni kibice decydowali, która łódź najbardziej im się podoba. A zrobili to … hałasując. Najgłośniejszych kibiców a co za tym idzie zwycięzcą okazała się ekipa Unilever Polska.

Chwilę później czas na kolejne emocje. Okazało się, co było trzymane w tajemnicy do ostatniej chwili, że w ekipie Miasta popłynie Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Być może to była odpowiedź na zwerbowanie przez ekipę Przedsiębiorców v-ce Prezydenta Jana Szopińskiego. Zespoły zwodowały swoje łodzie i popłynęły na start. A tu kolejna niespodzianka, bo okazało się, że osobą, która wystartuje wyścig jest znany aktor Przemysław Cypryański.

I tylko tak dla przypomnienia. Wszystkie zespoły otrzymały te same materiały i tą samą ilość materiałów, czyli 360 plastikowych 2-litrowych butelek, nakrętki, taśmę klejącą i folię stretch. I musiały samodzielnie zaprojektować i zbudować łodzie a napęd stanowiła tylko siła mięśni ludzich.

Ku mojej wielkiej satysfakcji poziom „ładności” z roku na rok jest coraz większy, ale niestety nie zawsze idzie to w parze ze skutecznością. I dlatego 3 ekipy, które postawiły na efektowność, chyba trochę zapomniały o efektywności i dlatego nie ukończyły wyścigu. A ostateczna kolejność wyglądała następująco:
1. Remondis Bydgoszcz
2. Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe
3. Unilever Polska
4. Radio Pik
5. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja
6. TVP Bydgoszcz
7. Sławek & Przyjaciele
8. Kabaret OKO
9. Urząd Miasta Bydgoszcz
Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców
Gazeta Wyborcza
Erasmus Team

Nad bezpieczeństwem startujących ekip czuwał jak zwykle WOPR Bydgoszcz.

Startujące zespoły oprócz upominków przygotowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy otrzymały także puchary przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy a wykonane z ….. materiałów odpadowych.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla startujących zespołów za ich wysiłek i pomysłowość a także dla tłumnie przybyłych kibiców żywiołowo dopingujących swoje ulubione ekipy. Równie wielkie podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich, którzy pomogli zorganizować nam to wyjątkowe przedsięwzięcie.

Jak zwykle wszyscy świetnie się bawili a niektóre zespoły zapowiedziały już srogi rewanż w przyszłym roku. Trzymamy Was za słowo

I wszyscy chcą tu wrócić za rok, a więc do zobaczenia.

Zobaczcie jak to wyglądało w ubiegłych latach: 2012, 2011, 2010 i 2009.

 

Chciałbym też bardzo gorąco podziękować firmom i instytucjom, bez pomocy których to wszystko by się nie udało.

 

 

 
 

 


Zobacz również:

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 12 min. 33 sek.)

TVP Bydgoszcz - film

Blue Pixel Photography

Życie Bydgoszczy

Bydgoszcz nasze miasto

Bydgoszcz nasze miasto - film

Gazeta Pomorska

Gazeta Pomorska - zdjęcia

Express Bydgoski

Express Bydgoski - film

Bydgoszcz wita

Radio PiK

Monika Radajewska

Bydgoszcz.pl

Gazeta Wyborcza

Urząd Miasta Bydgoszczy - film

Filmyflash

KPZPiP

Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe

strony internetowe Bydgoszcz