O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

WSPIERAMY BEZPIECZEŃSTWO NA POLSKICH DROGACH - podsumowanie akcji - Bydgoszcz

2013-01-17

No i nadszedł czas, żeby podsumować naszą akcję WSPIERAMY BEZPIECZEŃSTWO NA POLSKICH DROGACH.

Okazją do tego stała się konferencja prasowa, która zorganizowaliśmy dzisiaj o godz. 12 na Starym Rynku. A odbyła się ona w ... autobusie! Tak więc oprócz podsumowania była to też prezentacja efektów, bo zaprezentowaliśmy i zalogowany autobus i wyprodukowane nowe "magiczne" tuby.

Jak pewnie pamiętacie założenie akcji było takie, że na wynajętym autobusie można było za 50 zł wykupić moduł 10 x 10 cm i wstawić tam zdjęcie swoje lub kogoś z najbliższych, logo firmowe lub inną informację. Zebrane w ten sposób pieniądze mieliśmy przeznaczyć na wyprodukowanie „magicznych” tub, które miały trafić do przedszkoli i szkół w naszym województwie i pokazywać dzieciom i rodzicom jak ważne jest noszenie odblasków i bycie świadomie widocznym na drodze, szczególnie po zmroku.

Nie sposób opisać ile różnych działań podjęliśmy, z iloma ludźmi rozmawialiśmy, ile firm i instytucji przekonywaliśmy do aktywnego wsparcia naszej akcji.

Zebraliśmy w sumie 10.450 zł, co po odjęciu kosztów pozwoliło nam na wyprodukowanie 50 tub. Wielki wkład w zebranie tej kwoty miała firma

 

Wkrótce ruszy też na ulice Bydgoszczy autobus, który na potrzeby tej akcji przekazał nam ZZPKM w RP - Międzyzakładowa Organizacja Związkowa w Bydgoszczy

 

Projektami i przygotowaniem grafiki na tuby i autobus zajęły się studia graficzne

 

ale tą grafikę trzeba było przenieść na autobus a zajęła się tym

 

Jednak największe podziękowanie należą się p. Tadeuszowi Kondrusiewiczowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy

który zadecydował o mocnym wsparciu naszej akcji i zakupie dodatkowo 130 „magicznych” tub.

 

To była inspiracja dla 2 firm, które zadeklarowały zakup kolejnych 30 tub.

 

Reasumując, dzięki osobom prywatnym, firmom i instytucjom, mediom oraz wielu ludziom dobrej woli, których nie sposób wymienić udało się nam zrealizować cele naszej akcji. Niedługo ulicami Bydgoszczy będzie jeździł autobus z wizerunkami tych, którzy tak jak my wierzą, że możemy wspólnie poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. A pomoże w tym 210 „magicznych” tub wyprodukowanych dzięki tej akcji.

Będziemy nasze działania kontynuować i mam nadzieję, że będzie to zachęta dla kolejnych osób i firm do wspierania takich inicjatyw a jeśli będzie taka potrzeba, to możemy okleić kolejny autobus lub autobusy i wyprodukować jeszcze więcej tub. Pomożecie?

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dzięki Wam nasze drogi stają się bezpieczniejsze.

 

Partnerami tego wyjątkowego projektu są:

 

 

 


Zobacz również:

Gazeta Wyborcza

TVP Bydgoszcz - Zbliżenia (patrz 9 min. 29 sek.)

Polonia Bydgoszcz Netf@ns

Obiektyw na Bydgoszcz

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Bydgoszcz.com

Bydgoszcz Nasze Miasto

Raport Drogowy

Polskie Radio PiK

Polskie Radio PiK 2

Gazeta Pomorska

Pałac Bydgoszcz

Radio Złote Przeboje

Horus

strony internetowe Bydgoszcz