O nas Nasze akcje Media o nas Nasi Przyjaciele Kontakt
Aktualności Archiwum Spotkania

ŻUŻLOWA LICYTACJA - wręczenie nagród - Bydgoszcz

2012-05-22

Podczas niedzielnego meczu Polonii z Betardem Spartą Wrocław, na bydgoskim stadionie zasiedli wyjątkowi goście. Byli to zwycięzca licytacji pamiątkowej tablicy ze zdjęciami i autografami uczestników cyklu Grand Prix 2008, a także autorzy najlepszych prac w konkursie pt. ″Jestem bezpieczny na drodze″, wraz ze swoimi kolegami z klas.

Bydgoska Polonia, kibice z Polonia Bydgoszcz Net Fans oraz nasza grupa Sławek & Przyjaciele, chcąc wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, a przy okazji pozytywnie rywalizować z Toruniem, przeprowadziliśmy licytację pamiątkowych tablic ze zdjęciami uczestników cyklu Grand Prix 2008 autorstwa znanego bydgoskiego fotoreportera Jarosława Pabijana oraz autografami tych zawodników. Dochód z licytacji został przeznaczony na zakup książeczek ″Rowerem bezpiecznie″, które trafią do szkół podstawowych.

Zwycięzcą bydgoskiej licytacji został pan Tomasz Drogowski z firmy PW DROGOWSKI, który jest jednym ze sponsorów bydgoskiej Polonii. Organizatorzy akcji podczas niedzielnego meczu wręczyli panu Tomaszowi wylicytowaną przez niego tablicę, choć udało nam się dowiedzieć, że zdecydował się on przekazać ją na kolejną tego typu inicjatywę!

W tegorocznych licytacjach (równoległa odbywała się w Toruniu) udało się zebrać łącznie 638,28 zł (w Bydgoszczy 400 zł, a w Toruniu 238,28 zł), co pozwoliło sfinansować zakup 160 książeczek ″Rowerem bezpiecznie″.

W pierwszej tego typu licytacji, która odbyła się w listopadzie 2010, zwyciężył Toruń i wtedy zapadła decyzja, że książeczki trafią do szkół leżących na trasie z Torunia do Bydgoszczy. Tym razem strona bydgoska wzięła rewanż, a w porozumieniu ze zwycięzcą aukcji postanowiła pójść krok dalej i przekazać wszystkie książeczki do szkół toruńskich.

W Bydgoszczy rozwinięciem licytacji był konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt. ″Jestem bezpieczny na drodze″. Autorzy wykazali się sporą pomysłowością, a rozstrzygnięcie nastąpiło przed niedzielnym meczem. Kapituła konkursu postanowiła przyznać dwie równorzędne główne nagrody. Zwycięzcami zostali:
- Maciej Perliński z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy
- Karol Krzywdziński z klasy IV B Szkoły Podstawowej nr 40 w Bydgoszczy
Dodatkowo wyróżnienie przyznano Mikołajowi Grabowskiemu z klasy I E Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

Zwycięzcy konkursu otrzymali drobne upominki od organizatorów, a także mogli zaprosić swoich kolegów z klasy na niedzielny mecz. Po obejrzeniu spotkania czekała ich jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w parku maszyn! Dzieci i ich opiekunowie opuszczali stadion Polonii bardzo zadowoleni.

strony internetowe Bydgoszcz